תא חמצן לחץ מתון יכול להועיל ללחץ דם גבוה

 

טיפול בתא חמצן לחץ מתון, חמצן היפרברי (HBOT) אינו טיפול ראשוני או סטנדרטי ללחץ דם גבוה (יתר לחץ דם). עם זאת, ישנן כמה דרכים עקיפות פוטנציאליות שבהן ל-HBOT יכולה להיות השפעה חיובית על אנשים עם יתר לחץ דם.

הנה כמה דרכים שבהן טיפול בתא חמצן לחץ מתון (טיפולי HBOT) עשויים להועיל:

טיפול בתא חמצן בלחץ מתון

הטיפול בתא מגביר את כמות החמצן הנמסרת לרקמות הגוף, כולל הלב וכלי הדם. העשרת הרקמות בחמצן יכולה לשפר את התפקוד הכולל של מערכת הלב וכלי הדם. טיפול חמצן בלחץ מתון חשוב לשמירה על בריאות הלב.

השפעת הטיפול על דלקות

טיפול בתא חמצן לחץ מתון (טיפולי HBOT) יכול להפחית דלקת ועל ידי כך לסייע בהורדת לחץ הדם במקרים מסוימים.

שמירה על תפקוד האנדותל

האנדותל הוא הציפוי הפנימי של כלי הדם, הוא ממלא תפקיד מכריע בוויסות לחץ הדם. כמה מחקרים מצביעים על כך שטיפול בתא לחץ יכול לשפר את תפקוד האנדותל, מה שעלול להוביל לשליטה טובה יותר בלחץ הדם.

הפחתת מתח

מתח וחרדה יכולים לתרום ליתר לחץ דם. טיפול בHBOT לעתים קרובות מרגיע מאוד את המטופלים. חלק מהאנשים מדווחים על ירידה במפלס הלחץ והחרדה לאחר שעברו טיפול בתא חמצן, מה שעשוי לסייע בהורדת לחץ הדם.

 

זרימת דם משופרת

טיפול בתא חמצן יכול להגביר את היווצרותם של כלי דם חדשים (אנגיוגנזה) ולשפר את זרימת הדם. זרימת דם טובה יותר יכולה לעזור להפחית את עומס העבודה על הלב ולהפחית את לחץ הדם.

 

חשוב לציין שאף על פי שהיתרונות הפוטנציאליים של טיפול בתא חמצן לחץ מתון (טיפולי HBOT) על יתר לחץ דם, יש צורך במחקר נוסף כדי להבין את יעילות הטיפול ולקבוע את הפרוטוקולים המתאימים לשימוש בחולי יתר לחץ דם. HBOT אינו הטיפול היחיד ליתר לחץ דם, על כן מומלץ שמטופלים יתייעצו עם הרופא המטפל ובמקביל לנהל אורח חיים בריא.