רקמות שנפגעו מהקרנות, פצעים קשים לריפוי, כוויות וזיהומים

כל הפצעים שהוזכרו בכותרת המאמר הינם פצעים שקשה לרפא אותם וגם הריפוי לעיתים לוקח זמן אם הוא בכלל צולח. אלו הם מצבים בהם כל סוג ריפוי שהוא יכול לקחת שבועות, חודשים ובמקרים כרוניים גם שנים.
כשלפצע קשה להחלים הדבר מעיד על בעיה מערכתית גדולה יותר אשר מבקשת להתבונן בשורש הבעיה על מנת לרפא את המקום הפצוע ואף לחזקו. גורמים כללים כמו פגיעות עצביות, תפקוד נפשי ותזונתי לקוי, בעיות מטאבוליות, בעיות תחושתיות ועצביות, מחלות רקע תורשתיות, כל אלה יכולים להסביר את אי החלמתו של המקום והרקמה הפצועים.
טיפול תא החמצן בפצעים:
חשוב לזכור כי בפצע כרוני יש לטפל ראשית בצורה נקודתית על מנת לא ליצור בעיות עתידיות בסביבה הקרובה לפצע. הסרת רקמות מתות, רטיבות, דלקת, לחץ על הפצע וכיוצא. יחד עם זאת העמסת חמצן ישירות לפצע יכולה לשפר את החלמתו בצורה מהירה שאינה כרוכה בכאב.
טיפול תא חמצן בלחץ מתון ברקמות ובפצעים קשים לטיפול מאפשרת ערכים גבוהים מאוד של חמצן אל המקום הפצוע, עד פי 20 מכמות החמצן הרגילה שאנו נושמים כל יום. כאשר הלחץ האטמוספרי בתא החמצן עולה, ככה מומס יותר חמצן בפלסמת הדם. החמצן מגיע אל המקום הפצוע ומרפא אותו באופן המהיר והטבעי ביותר, כמובן כל זה מותאם לכמות טיפולים נכונה לפי חומרת המצב ויכולת המטופל.
יחד עם זאת חשוב לציין כי בעת הטיפול נפתרות בעיות נוספות פנימיות שביקשו לקבל חמצן לגוף אך לא הייתה אפשרות טכנית לעשות זאת, כך שבעת טיפול ממוקד נפתרות בעיות פנימיות עמוקות יותר שמאפשרות גם החלמה עתידית קלילה ונעימה לאם יופיעו פצעים כרוניים, כוויות וכדומה בעתיד.