טיפול בתא חמצן בלחץ מתון

טיפול בתא חמצן בלחץ מתון

הטיפול בתא חמצן בלחץ מתון מאפשר נשימת חמצן בתנאי לחץ גבוה מעל ל-1 אטמוספרה  (כמו בצלילה).
כאשר גובה הלחץ בסביבה רגילה הינו 1. השוהה בתא נושם 100% חמצן באמצעות נשם (צינורית או מסכה), התנאים אלה מספקים חמצן לריאות, ועובר בצורה מומסת לפלסמה ומשם לרקמות בגוף, במינונים גבוהים מהרגיל, באופן בטוח. בדרך זו מעשירים את הרקמות בגוף בכמות גבוהה של חמצן, ומאפשר החלמה של מצבים רבים.

שיטת טיפול זאת מוכחת כשיטה בטוחה ומגבירות את תהליכי הריפוי במצבי חולי שונים.

הטיפול בתא חמצן בלחץ מתון ידוע מזה שנים רבות עוד משנות ה-60. בעבר נועד לטיפול בנפגעי צלילה כתוצאה מדיקומפרסיה. כיום מופעלים תאי לחץ היפרברי באלפי קליניקות בארץ ובעולם.

מה זה חמצן היפרברי?
טיפול חמצן היפרברי (HBOT), הוא טיפול רפואי אשר משפר את תהליך הריפוי הטבעי של הגוף על ידי שאיפה של 100% חמצן, שבו הלחץ האטמוספרי עולה ללחצים בין 1.3 ל 3 ATA, הוא משמש למגוון רחב של טיפולים ובדרך כלל כחלק מתוכנית טיפול רפואי כולל. באופן טבעי, חמצן מועבר בכל הגוף רק על ידי כדוריות דם אדומות.
עם HBOT חמצן מומס לתוך נוזלי הגוף, פלזמה, נוזל מערכת העצבים המרכזית, הלימפה, מאפשר לאזורים שבהם מחזור הדם פחתה או חסומה לקבל חמצן. בדרך זו, חמצן נוסף יכול להגיע לכל רקמה פגועה והגוף יכול לתמוך בתהליך הריפוי שלו. חמצן מוגבר, מאוד משפר את היכולת של תאי דם לבנים להרוג חיידקים, להפחית נפיחות ולאפשר כלי דם חדשים לגדול מהר יותר לתוך האזורים הפגועים. זהו טיפול פשוט, לא פולשני וללא כאבים.

טיפול בתא חמצן בלחץ מתון

תא חמצן בלחץ מתון הוא תא שלתוכו מזרימים חמצן טהור בלחץ גבוה מהלחץ האטמוספרי. מדובר בשיטת טיפול חדשנית הקרויה רפואה היפרברית שמטרתה להזרים חמצן רב למחזור הדם ולרקמות. 

מתי יש צורך בתא חמצן בלחץ מתון?

תא חמצן בלחץ מתון נועד בעיקר לטיפול בחולים הסובלים מאספקת חמצן ירודה לתאים. בעבר השימוש העיקרי היה בטיפול בנפגעי צלילה, אולם היום הוא משמש לטיפול במצבים רבים נוספים.

נשמח לענות על כל שאלה!

השאירו פרטים ונחזור אליכם
Translate »