תא חמצן בלחץ מתון היפרברי לזיהום ריאתי COVID-19 “קורונה וירוס”

בעיצומה של מגפת נגיף הקורונה נזכרים ביישום הטיפול בחמצן ההיפר-ברי על המגפה האחרונה שהשפיעה על ארצות הברית בשנת 1918, מגפת שפעת ספרדית. המוות היה בעיקר בגלל דלקת ריאה והיפוקסמיה (חוסר חמצן) נלווית ואי ספיקת נשימה. היישום הראשון של רפואה hyperbaric לקורבן שפעת ספרדית, היה ככל הנראה היישום הראשון על בן אדם בארצות הברית. בשנת 1918 הובא ד”ר אוראל קנינגהם מקנזס סיטי לחבר גוסס של רופא עמית, המטופל היה גוסס וכחול.
יישום היפרברי לזיהום ריאתי COVID-19 “קורונה וירוס”
מאמר שפורסם ע”י דר. Paul Harch
תרגום ע”י ניסן מקס עשור
בעיצומה של מגפת נגיף הקורונה נזכרים ביישום הטיפול בחמצן ההיפר-ברי על המגפה האחרונה שהשפיעה על ארצות הברית בשנת 1918, מגפת שפעת ספרדית. המוות היה בעיקר בגלל דלקת ריאה והיפוקסמיה (חוסר חמצן) נלווית ואי ספיקת נשימה.
היישום הראשון של רפואה hyperbaric לקורבן שפעת ספרדית, היה ככל הנראה היישום הראשון על בן אדם בארצות הברית. בשנת 1918 הובא ד”ר אוראל קנינגהם מקנזס סיטי לחבר גוסס של רופא עמית, המטופל היה גוסס וכחול.
לפני שקנינגהם הספיק לבצע את הניסויים המתוכננים שלו בבעלי חיים הוא התבקש לטפל בחולה הגוסס הזה. עם טיפול של כשעה בלבד עם אוויר דחוס ב- 1.68 אטמוספרות, המטופל חווה שיפור, ובשילוב טיפולים היפרבריים נוספים במהלך שלושת הימים הבאים חייו של המטופל ניצלו. אחרים הלכו בעקבותיהם.
התמותה של נגיף הקורונה כיום נובעת מדלקת ריאה ואי ספיקת נשימה. בעוד שיש הבדלים בין נגיף השפעת הספרדית לנגיף הקורונה, הפתולוגיה העיקרית היא בריאות, האיבר הראשון במגע עם טיפול היפרברי מעבר לעור. היכולת של חמצן היפר-ברי לחדור להפרשות ריאות דלקתיות מאפשרת למספיק חמצן להגיע לדם תוך עיכוב התהליך הדלקתי. טיפול היפרברי המיושם נכון, עשוי להיות מועיל בחולי נגיף קורונה בדומה להיסטוריה מצילת החיים שלו עם שפעת ספרדית.
מקור; Harch Hyperbarics Inc 504 309-4948 www.hbot.com
מקורות בסין מדווחים שנעזרים היום בתאי חמצן בלחץ מתון חמצן לשיקום חולים בנגף ” COVID-19 קורונה וירוס”
Translate »