תא חמצן לחץ מתון לטיפול במיגרנות וכאב ראש

כאבי ראש ומיגרנות

עם התקדמות הטכנולוגיה כאבי הראש והמיגרנות רק מתגברים ואחוז האנשים, בתוכם גם ילדים, הסובלים ממיגרנות ממשיך לעלות.

תא לחץ מתון לטיפול בכאבי ראש ומיגרנות

עם התקדמות הטכנולוגיה כאבי הראש והמיגרנות רק מתגברים ואחוז האנשים, בתוכם גם ילדים, הסובלים ממיגרנות ממשיך לעלות. לא קשה לנחש מדוע אלו הם המדדים, לאור השינוי המשמעותי שמתרחש בכל בית, השימוש בטלפונים ניידים ובמחשבים ניידים, מה שגורם לעיניים שלנו לספוג אור כחול, קרינה ולהתאמץ בקריאה ובצפייה במסך מרצד. נראה כי המיגרנה שכיחה יותר אצל נשים ובדרך כלל מתחילה עם כאבי ראש חוזרים. מה גורם לכאבי הראש? פעילות מאומצת, מתח, שינויים הורמונליים, אורות בוהקים, רעב, חוסר שינה, שתיית אלכוהול ועוד. יחד עם כאבי הראש סובלים הן מהפרעות בראייה והן מבחילות ואף הקאות.

איך מיגרנה נוצרת במוח?

במהלך מיגרנה קיימת פעילות מוגברת בגזע המוח כאשר כלי הדם מתרחבים. התהליך המקדים את המיגרנה הוא ה”אאורה” כאשר נוצרת זרימת פעילות חשמלית המתחילה להתפשט וכן סיבי העצב במוח מתגרים וגורמים לשחרור חלבונים וחומרים יוצרי כאב.

אין ספק כי החיים בצל המיגרנות אינו קל, פוגע באיכות החיים ומפריע להתנהלות היומיומית, מה שמצריך טיפול מידי ולא סבל מתמשך לאורך שנים. אומנם יש תרופות שיכולות להקל על הכאב כמו תרופות מקבוצת נוגדי הדלקת לדוגמא אדויל, אך זה מהווה טיפול רגעי להקלה על סימפטומים ולא תהליך של הבראה.

כיצד עוזר טיפול בתא חמצן בלחץ מתון?

רפואה היפרברית היא טיפול רפואי בחמצן בתנאי לחץ, אומנם בעבר שימש רק לנפגעי תאונות צלילה, אך כיום תאי הלחץ הפכו למהפכה רפואית עם אינספור יתרונות ומעלות. עם השנים מספר תאי הלחץ עולה. תאי הלחץ מאפשרים להפחתת עוצמת תהליכי הדלקת וצמצום הרחבת כלי הדם.

איך הטיפול בתא לחץ עובד?

תאי הלחץ יוצרים תנאים מלאכותיים של לחץ מוגבר, כך שכמות החמצן המומסת בדם גדלה פי 20 מהרגיל, כך הרקמות צורכות את כל החמצן הדרוש להן וההמוגלובין בדם נותר רווי בחמצן. הרבה מהבעיות שמתרחשות לגופינו נובעות כתוצאה מחוסר חמצן והפרעה בזרימת הדם. תאי הלחץ מסייעים בטיפול ברקמה בריאה שנפגעה כתוצאה מזיהום, חבלה, קרינה ואף יכולים לסייע במקרה של אלצהיימר וכן של עוד מגוון הפרעות ומחלות שלא ניתן לרפא באמצעות הרפואה הקונבנציונאלית.

תאי הלחץ בישראל החלו להיכנס לשימוש לפני 40 שנה עבור נפגעי תאונות צלילה, אך עם השנים יתרונות תאי הלחץ נחקרו ורשימת הבעיות שניתן לפתור גדלה. כל המכונים הפועלים קשורים לבתי החולים ועד לא מזמן לא היה נראה באופק אפשרות לתאי חמצן בלחץ מתון פרטיים. כיום, חברתנו O2 Israel  מציעה תאי חמצן בלחץ מתון פרטיים למגוון גדול של בעיות, בניהן כאבי ראש ומיגרנות. באמצעות תא החמצן בלחץ מתון החולה זוכה להעלאת רמת החמצן ברקמות הסובלות מרמה נמוכה של חמצן, עידוד יצירת כלי דם חדשים, זירוז ריפוי פצעים קשיי ריפוי, זירוז יצירת רקמת עצם חדשה ועוד. אל התא מזרימים חמצן בלחץ גבוה מהלחץ האטמוספרי כמו בצלילה, כך השוהה בתא נושם 100% חמצן באמצעות מסכה, מה שמספק חמצן לריאות שמומס לפלסמה ומשם לרקמות בגוף ויוצר ריפוי.

Translate »