תא חמצן ביתי בלחץ מתון

הוכחות חדשות לפוטנציאל טיפול בנגיף הקורונה באמצעות טיפול בתאי חמצן בלחץ מתון

שתי הוכחות חדשות ליעילות טיפול בנגיף הקורונה באמצעות טיפול בתא חמצן לחץ מתון: שיפור תפקוד הריאות וחילוץ חולה מהשלב הקריטי של וירוס הקורונה.
“ביממה האחרונה, נצפו שני הוכחות חדשות אשר תומכות בהצעתו המקורית של ד”ר הרץ ‘מיום 3/3/2020. ההוכחות לגבי יעילות טיפול בנגיף הקורונה באמצעות טיפול היפרברי (מעודכן לתאריך 17.3.2020)”.
עדכון 3/17/2020: הפוטנציאל לטיפול ב- HBOT בנגיף הקורונה נתמך על ידי הוכחות חדשות.
ביממה האחרונה, נצפו שתי הוכחות חדשות אשר תומכות בהצעתו המקורית של ד”ר הרץ ‘מיום 3/3/2020 לגבי יעילות טיפול בנגיף הקורונה באמצעות טיפול היפרברי (מעודכן לתאריך 17.3.2020).
היום הוכרז על פרסום ניתוח רטרוספקטיבי של סריקות CT של ריאות על 121 חולים הנגועים בנגיף קורונה בארבע מחוזות סיניים. סריקות ה- CT הראו “air space disease” מתקדמת שנסוגה באופן רדיולוגי את גבול הדיפוזיה לחמצן. בדיוק כפי שד”ר הרץ’ הציע אשר תואמת את פתולוגיית הריאות בקרב נפגעי שפעת ספרדית משנת 1918.
במקביל, עוזר המחקר של ד”ר הרץ’ מצא עדויות לטיפול מוצלח במקרה חמור של זיהום בווירוס בוווהאן, סין. המטופל טופל במהלך “השלב הקריטי” במספר דומה של טיפולים היפרבריים יומיים ובאותו אופן בהם השתמש ד”ר אוראל קנינגהם על מקרי השפעת הספרדית שלו בשנת 1918. חולה סיני זה הצליח לעבור בהצלחה את “השלב הקריטי” וכבר לא היה בסכנה.
אולם, טיפול מוצלח זה הוא חרב פיפיות. העברת הוירוס וכתוצאה, הידבקויות, שכיחות בד”כ בסביבת תאי חמצן בלחץ מתון.
טיהור וניקוי תאי הלחץ לאחר כל טיפול צריכות ואמורות להיות מובנות מאליהן. במיוחד למי שעוסק בטיפול בתאי חמצן בלחץ מתון והמטפלים בתאי חמצן בלחץ מתון. המטפלים צריכים לעמוד בתקנים מחמירים ואמצעי תברואה קפדניים ובקרת זיהום. חשוב מאוד שחולים הנגועים בנגיף הקורונה, יטופלו רק על ידי אנשי מקצוע מנוסים, ומצוידים בכדי לספק טיפול בתא חמצן לחץ מתון (טיפולי HBOT) בתנאים קפדניים מאוד ועם הפחתה בזיהום.
Translate »