דיכאון, פוסט-טראומה

נאמר פה הרבה על יתרונות תאי הלחץ על שיפור מצבים בריאותיים פיזיולוגיים וכן ריפוי של פציעות שדרכים אחרות לא הצליחו לטפל בהן, בד בבד, תאי הלחץ מסוגלים לרפא גם מחלות נפשיות כמו דיכאון או פוסט טראומה ממקרים שהנפש עברה בעבר.

אז שוב, מה הוא תא חמצן בלחץ מתון?

תא חמצן בלחץ מתון הוא למעשה תא אליו מזרימים חמצן טהור בלחץ מתון, כאשר המטרה היא להזרים חמצן רב למחזור הדם ולרקמות, בעזרת המתווך- ההמוגלובין. תאי הלחץ נועדו לטיפול בחולים הסובלים מאספקת חמצן ירודה לתאים, שבעקבותיה נקלעו למצבים רפואיים שונים.

מה היא פוסט טראומה?

הפרעת דחק פוסט טראומטית היא הפרעה פסיכיאטרית המתפתחת בעקבות חוויה שלוותה בתחושות של פחד וחוסר אונים, כגון פיגוע טרור, שוד, תקיפה מינית, תאונת דרכים, נטישה ועוד. אין ספק כי הפרעה כזו עלולה לגרום לדיכאון ולשיבוש ניהול אורח חיים תקין.

איך המוח מרגיש בפוסט טראומה?

כידוע מוח האדם מאוד מורכב וכל חוויה שאנחנו עוברים, משפיעה על המוח וכן על כל האיברים בגוף. ברגע שאדם חווה טראומה מסוימת, המערכת האדרנרגית נפגעת וחומרים כמו אדרנלין לא משתחררים כראוי בזרם הדם, מה שגורם לגוף למצבים כמו לחץ דם גבוה, הזעה, רעד ועוד. כמו כן, גם המערכת האופיואידית נפגעת וכתוצאה מכך פחות אנדורפינים משתחררים בזרם הדם, מה שמונע מהגוף לקבל חומרים מרגיעים טבעיים.

איך מטפלים?

בכדי לתקן את המצב ולגרום לגוף לטפל בעצמו בצורה הטבעית ביותר, ללא תרופות כימיות, יש אפשרות להזרים חמצן למחזור הדם ולרקמות באמצעות תא חמצן בלחץ מתון בישראל, לשקם את הגוף מבחינה נפשית וכמובן מבחינה פיזית ובריאותית.

כיצד תא החמצן בלחץ מתון עובד על חולים עם פוסט טראומה?

אצל כל מטופל אופן וזמן הטיפול שונה והטיפול נבנה על פי ההרגשה של המטופל לאחר כל טיפול. במהלך הטיפול, המטופל יעטה על עצמו מסכה לנשימת חמצן, כאשר לתא יוזרם אוויר בלחץ גבוה באופן הדרגתי וברגע שמגיעים לשתי אטמוספרות או יותר, כמות החמצן שמגיעה למטופל היא בריכוז של 100 אחוז!  הטיפול למעשה גורם לגדילה של מספר מולקולות החמצן שבאוויר וכן לגדילת מסיסות החמצן בדם, מה שגורם לעליה פי 20 בכמות החמצן שתגיע לרקמות הגוף. בין הפלאים שרמת החמצן הגבוהה ברקמות עושה הם יצירת כלי דם חדשים, סיוע בהתגוננות מזיהומים, ריפוי של נימי דם חסומים, ריפוי של רקמה פגועה ושחרור חסימות בנימי הגוף ובהתנהלות סדירה של כל המערכות בגוף. ברגע שנטפל בכל מה שגרם למוח להיכנס למצב זה, הדיכאון והפוסט טראומה יחלו להתרפא.